Laisvi...

02:48

Vasario 16-ąją man buvo žymiai linksmiau nei kovo 11-ąją. Aš be galo džiaugiuosi, kad mes atkūrėme Nepriklausomybę, bet stebėdama nūdienos gyvenimą man atrodo, kad tapome laisvi ne visai taip, kaip troškome. 
Būdami laisvos ir nepriklausomos šalies piliečiai, mes perkame bilietus, susikrauname lagaminus ir ilgiems metams, o dar dažniau - visiems laikams - vykstame Vakarų kryptim. Nes turime laisvę rinktis: lenkti nugarą svetimoje šalyje už sumą, leidžiančią išmaitinti šeimą, arba likus Tėvynėje dirbti viršvalandžius ir vis tiek "studijuoti" skaičius po kablelio ant pirmo būtinumo prekių etikečių. 
Ištvėrėme pusę šimtmečio trukusią okupaciją, trėmimus ir blokadas, o nukraujavome per 28 nepriklausomybės metus. Kodėl? Valdžia teigia, kad krizė baigėsi ir gyvenimas gerėja. Nepasiginčysi - juk tie ponai nesako, kam jis pagerėjo. Ir kai deklaruoja, kad dauguma prekių nepabrango ar net atpigo, jie turi omenyje ne duoną, sviestą ar pieną, o ikrus, rūšinius sūrius, jautienos išpjovą ir panašiai. 
Nuo tada, kai sveikatos apsaugos ministras išreiškė gilų susirūpinimą pacientų išleidžiamomis priemokomis už originalius vaistus ir pažadėjo, kad ši bėda bus išspręsta kompensuojant tik neva tokius pat efektyvius ir pigesnius generinius vaistus, už generinius medikamentus jau tenka primokėti, nors iki tol už juos nemokėjau nė cento. Kai mano pažįstama nuo originalių vaistų perėjo prie generinių, jai teko su greitąja pagalba važiuoti į ligoninę... Jai pasireiškė stipri alerginė reakcija į pakeisto medikamento pagalbines medžiagas, kurių originaliuose vaistuose nėra. 
Nuo naujųjų metų darbdavys turi mokėti socialinio draudimo įmokas nuo minimalaus darbo užmokesčio net ir už darbuotoją, kuris dirba ne pilną darbo dieną ir negauna minimalios algos. Žinoma, smulkaus verslo atstovai, kurie dar neišgali samdyti darbuotojo pilnai darbo dienai, greičiausiai jį atleis ar jau atleido. O bedarbiai jokių įmokų ir mokesčių nemoka. Jaunos mamos, norinčios dar paauginti savo atžalas ir nors minimaliai prisidėti prie šeimos gerbūvio, ir kiti asmenys, dėl vienų ar kitų priežasčių galintys dirbti tik nepilną darbo dieną, po šio sprendimo tokios galimybės jau nebeturės. Bet pyktis kyla dėl įžūlaus melo, kuriuo mėginama pateisinti tokią įstatymo pataisą. Tautos išrinktieji paaiškino, kad visa tai - būsimų pensininkų labui, viskas dėl jų sočios senatvės... Ponai, suaugusiems pasakų nereikia, o vaikams mes patys jas paseksime! Tai, ką dabar socialinio draudimo įmokų pavidalu sumoka dirbantieji, pravalgo dabartiniai pensininkai. O dirbančiųjų ir mokančių įmokas kasmet mažėja - dėl neigiamos demografijos, dėl emigracijos. Jau dabar skambinama pavojaus varpais - kas gi uždirbs pensijas būsimiesiems pensininkams? 
Didžiosios dalies Lietuvos gyventojų atlyginimai - atskira tema, apie kurią būtų galima rašyti traktatus. Bet situaciją geriausiai iliustruoja vieno buvusio susisiekimo ministro žodžiai: "Už 5 tūkst. litų (apie 1450 eurų) mėnesio atlyginimą valstybės įstaigose gali dirbti tik bepročiai arba vagys". Gal galite pasiūlyti epitetų, kaip pavadinti tuos, kurie dirba už 400-500 eurų? Bent jau tiksliai žinočiau, kuo mus laiko Išrinktieji...
Jums taip pat gali patikti

0 komentarai (-ų)